Historia Wiednia

Historia Wiednia sięga 500 w. p.n.e, jest to zatem miasto o długiej i barwnej historii, która bez wątpienia wywarła wpływ na jego kulturę oraz architekturę. Co warto zobaczyć w tym urokliwym miejscu?

Regały metalowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Najważniejszym i najatrakcyjniejszym obiektem zabytkowym w Wiedniu jest bez wątpienia Hofburg – dawna siedziba rodu Habsburgów, która liczy już około 700 lat. Z jego pierwotnego projektu została niestety zaledwie kaplica, a inne części pałacu zostały wiele razy rekonstruowane. Obiekt jednak nadal jest szalenie imponujący, a jego powierzchnia przekracza 240 tysięcy m2. Większość pozostałych zabytków mieści się na Starym Mieście. Poza wspomnianym już barokowym Hofburgiem znajduje się tu na przykład średniowieczna katedra św Stefana oraz wiele XIX-wiecznych domów, w tym gmach Opery Narodowej i Muzeum Sztuki. Na szczególną uwagę zasługuje katedra św. Szczepana ze 137- metrową wieżą, która stanowi zarówno punkt orientacyjny miasta, jak i platformę widokową na wspaniałą panoramę Wiednia.

Będąc w Wiedniu nie można zapomnieć o wiedeńskich pałacach. Niezwykłym uznaniem i zainteresowaniem wśród turystów cieszy się kompleks Schönbrunn, uznawany za jeden z najbardziej wartościowych obiektów pod względem architektonicznym obiektów. Charakteryzuje go wyjątkowe bogactwo dekoracji architektonicznych, licznych detali, stiuków, sztukaterii, malowideł ściennych, złoceń oraz przepięknych mozajek. Schönbrunn to również kompleks parkowy w stylu francuskim z labiryntem wykonanym z bukszpanu. Pałac posiada aż 1400 komnat, a przy nim funkcjonuje również ogród zoologiczny i palmiarnia.  Prywatny ogród rodziny cesarskiej dostępny dla wszystkich turystów mieści przepiękną, elegancką Palmenhaus (Palmiarnię) i Schmetterlinghaus (Dom Motyli).

Na zakończenie wycieczki po Wiedniu zerknąć należy koniecznie w stronę takich zabytków jak Kościół Minorytów z oktagonalną wieżą i przepiękna mozaiką. Po za tymi wspaniałościami pozostaje jeszcze mnóstwo miejsc, takich, jak na przykład ZOO, plac Karola, Pawilon Secesji, Pałac Belweder, wesołe miasteczko Prater, Gasometr czy Ogród Botaniczny.

Jednym słowem Wiedeń potrafi zapewnić moc atrakcji i doznań kulturowych, a kilka dni to zdecydowanie za mało, aby zwiedzić wszystkie te cudowne zakątki. Wiedeń to miasto warte odwiedzin, nie tylko ze względu na wspaniałą architekturę, ale również fascynującą historię i szeroki wachlarz atrakcji, jaki oferuje. Można spędzić tu cudowny wypoczynkowy urlop, a także pełną informacji wycieczkę krajoznawczą, która przybliży nam charakterystykę tego wspaniałego miasta.