Niepowtarzalny klimat Wiednia

Wiedeń zachwyca swoich turystów od wieków. Stolica i największe miasto Austrii od lat stanowi ważny ośrodek przemysłowy i kulturowy w Europie. Każdego roku przyciąga do siebie tłumy ciekawskich z całego świata. Co sprawia, że jego klimat jest tak niepowtarzalny?

Panele podłogowe Warszawa
http://vipparkiet.pl/
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon VIP Parkiet w Warszawie.

Ze względu na bogactwo kulturowe i liczne atrakcje Wiedeń należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy, a termin mały Wiedeń stał się oficjalnym określeniem stosowanym wobec miast, czerpiących wzorce z tego pięknego miejsca. Na niesamowity styl Wiednia składa się przede wszystkim jego wieloraka architektura. Spotkać tu można niemal wszystkie style, które łączą się w niebanalną całość  – od stylu romańskiego, którego reprezentantem może być na przykład kościół św. Ruprechta, poprzez słynną, gotycką katedrę św. Szczepana czy barokowy kościół św. Karola i klasycystyczny, monumentalny budynek parlamentu, aż do zabudowań współczesnych, takich jak na przykład Uniwersytet Ekonomii i Biznesu w Wiedniu (Wirtschaftsuniversität).

Chcąc podążać szlakiem dawnej monarchii Habsburgów, zacząć należy od wspaniałych pałaców barokowych Schönbrunn i Belvedere, warto również zajrzeć w Hofburgu na „mostek kapitański“ byłego potężnego mocarstwa i wybrać na spacer po przepięknym bulwarze Ringstraße. Wokół licznych pałaców, które obecne są w Wiedniu rozwija się ogromna przestrzeń, która nadaje tym miejscom jeszcze większego charakteru i rozmachu. Nie bez powodu każde z tych miejsc wywiera tak ogromne wrażenie na turystach. Ci, którzy wolą nieco bardziej nowoczesny klimat również znajdą w Wiedniu coś dla siebie. Stworzono tutaj bowiem kilka wspaniałych budowli, autorstwa współczesnych architektów, którzy wykorzystali swoje świeże spojrzenie i niebanalny styl, tworząc takie arcydzieła jak na przykład dom z Werandami.

Jest to projekt niemalże fantastyczny, a składa się z części głównej budynku oraz balkonów, wychodzących na kilka metrów poza fasadę, tworząc szalenie oryginalną atrakcję architektoniczną. Całość utrzymana jest w kolorach turkusu i błękitu, nadając jeszcze większej siły przekazu. Kolejną współczesną zabudową wartą uwagi jest z kolei wspomniany już Uniwersytet Ekonomii i Biznesu. Jest to jedna z najbardziej popularnych uczelni austriackich i największa uczelnia ekonomiczna w Europie, która każdego roku ściąga w swoje progi rzesze studentów. Składa się z kilku części budynku, a fasada imituje odblaski oraz składa się z wielu okien, tworząc modernistyczną, monumentalną bryłę.

Nie zapominajmy, że Wiedeń to również miejsce wielu atrakcji rozrywkowych, przejść można się tutaj wspaniałym deptakiem, odwiedzić miejskie ZOO czy muzeum zoologiczne. Wiedeń bez wątpienia powinien znaleźć się na turystycznej mapie każdego europejczyka!